assadad

Get the Flash Player to see this rotator.

 
 

Ar žinote?

Mieste, ant kalnelio, kur dabar yra senkapiai, stovėjusi šventykla, vaidilutės kūrendavusios šventąją ugnį. Vėliau čia buvusi šv. Jurgio bažnyčia, ir tas kalnelis vadinamas Jurgio kalneliu. Miesto centrą puošia Maironio bareljefas.

 
 
 
 
 
Lankytinos vietos Pašakarnio dvaro sodyba
 
 

Pašakarnio dvaro sodyba

El. paštas Spausdinti PDF
Pašakarnio dvaras rašytiniuose šaltiniuose minimas jau 1578 metais. Pašakarnio palivarkas priklausė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės maršalkai Vnučkai. Paskutinieji šeimininkai – dvarininkai Zaleckiai – pavyzdingai tvarkė ūkį. 200 ha plote buvo auginami javai, kukurūzai. Medinis rūmas skendėjo gėlėse, vešėjo prižiūrėtas parkas. Laukų platybėse kartu su samdiniais triūsė pats šeimininkas. Jo žmona užsiėmė labdaringa veikla – krikštydavo vienišų motinų vaikus, padėdavo juos išleisti į mokyklą, visokeriopai juos remdavo. Dvaro apylinkėse plytėjo neaprėpiamos pelkės – dabartiniai durpynai.

1863 metų sukilimo metu šiame dvare buvo saugomi Šiluvos bažnyčios dokumentai. Tarybiniais laikais dvaro pastatuose buvo įsikūrusi kolūkio kontora, pradinė mokykla. Vėliau, apgyvendinus šeimas, statinys buvo netinkamai prižiūrimas, todėl greitai pradėjo nykti ir buvo nugriautas. Dvaro parke vyrauja vietiniai medžiai. Iš vertingesnių svetimžemių minėtini šie: didžialapės liepos, sibiriniai maumedžiai, pilkosios tuopos, paprastieji kaštonai. Čia galima apžiūrėti ir dubeniuotąjį akmenį, buvusį dvaro rūmų pamatuose.

 
 
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt