assadad

 
 

Ar žinote?

Vienas iš vertingiausių bažnyčios interjero fragmentų - dešinėje šoninėje navoje esantis iš tamsaus smiltainio pastatytas Andriaus Valavičiaus antkapinis paminklas, įrengtas brolio Jeronimo Valavičiaus iniciatyva. Paminklas apie 1640 m. sukurtas žinomo flamandų kilmės skulptoriaus Vilhemo van den Blokės vardo dirbtuvėje.

 
 
 
 
 
Gamta Miškai
 
 

Miškai

El. paštas Spausdinti PDF
Miškai užima 45% (8236 ha) Tytuvėnų regioninio parko teritorijos. Šie miškai patenka į VĮ Tytuvėnų ir VĮ Radviliškio miškų urėdijų teritorijas.   Daugelyje vietų, ant smėlėtų Tytuvėnų, Šiluvos ir Gomertos kalvų siūbuoja išlakūs pušynai. Įdomiausias miško fragmentas – tai senasis Tytuvėnų šilas.  Čia jau apie 200 metų pušys auga niekada neartuose dirvožemiuose. Parko šiaurinėje dalyje, buvusių prieledyninių marių vietoje plyti mažai žmogaus ūkinės veiklos paliesti Užpelkių miškai. Čia vyrauja šlapieji lapuotynai.
Gauštvinio ežerą juosiantys Paežerių, Šimšos, Užpelkių ir Kiaunorių miškai priklauso Užpelkių botaniniam - zoologiniam draustiniui, kur saugomi retieji augalai ir gyvūnai. Neįžengiamų pelkėtų lapuotynų pakraščiuose peri juodieji gandrai, o sengirėse gyvena vapsvaėdžiai, pilkosios meletos. Tytuvėnų miške, prie Tytuvos upelio ir vaizdingame Vičių geomorfologiniame draustinyje, vyrauja eglynai, kuriuos paįvairina užpelkėjusiuose duburiuose tarp kalvų pasislėpę lapuočių miškai. Šiluvos tyrelyje ir Papušynio miškuose gailių kvapu, spanguolėmis ir bruknėmis vilioja pelkiniai pušynai.
 
 
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt