assadad

 
 

Ar žinote?

Anksčiau gyvenvietė vadinosi Tytavėnai, bet nuo XIX a. vidurio iki XX a. vidurio palaipsniui įsigalėjo dabartinis vardas. Vietovardis kilęs nuo upės Tytuvos (anksčiau vadinosi Tytava), pridedant priesagą -ėnai.

 
 
 
 
 
Naujienos Prasideda Tytuvėnų vasaros festivalis
 
 

Prasideda Tytuvėnų vasaros festivalis

El. paštas Spausdinti PDF

Sekmadienį prasidedantis jau aštuntasis Tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis muzikos mylėtojus kviečia į pirmuosius koncertus Tytuvėnuose ir Joniškyje. Šią vasarą numatyta trylika koncertų, kuriuose skambės įvairi muzika. Išlaikydamas gražias tradicijas, festivalis atlikėjus ir klausytojus pakvies į unikalias koncertams erdves - Tytuvėnų vienuolyno ansamblį, Kelmės dvaro sodybą, Joniškio Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, Kurtuvėnų svirną, Baisogalos dvarą ir Pakruojo dvaro sodybą. Pastarajame festivalio koncertas vyks pirmą kartą.

Profesionalios muzikos mylėtojus šių metų Tytuvėnų vasaros festivalis, anot festivalio meno vadovo, Nacionalinės premijos laureato dirigento Roberto Šerveniko, turėtų džiuginti kruopščiai parinkta programa ir išskirtiniu atlikėjų talentu ir žavesiu. Koncertuose skambės labai įvairi muzika, o tarp atlikėjų - ir talentingas jaunimas, ir daugybę laurų tarptautiniuose konkursuose pelnę, garsiausiose pasaulio scenose koncertavę muzikantai ir dainininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Vokietijos, Švedijos, Norvegijos, Rusijos ir Japonijos.

„Festivalyje girdėsime mūsų nuolatinius draugus - Klaipėdos kamerinį orkestrą ir Lietuvos kamerinį orkestrą, kuris surengs net du koncertus. Festivalis pakvies pareikšti pagarbą Japonijai, kuri, nukentėjusi nuo žemės drebėjimo, liko stipri savo dvasia, ori sprendimuose ir išdidi, priimdama žmonių paramą. Koncerte „In memoria katastrofos Japonijoje aukoms“ girdėsime iškilaus japonų smuikininko Narimichi Kawabata atliekamus kūrinius. Festivalis laikosi tradicijų suteikti sceną jauniesiems atlikėjams - koncertuos talentinga arfininkė Aistė Baliūnaitė, jaunųjų vokalistų balsai skambės programoje „Operos partitūras bevartant...“,- pasakoja apie festivalio programą R.Šervenikas.

Anot jo, tradiciniu Tytuvėnų vasaros festivalio ženklu tampanti opera šiemet - kitokia. Astoro Piazzollos „Marija de Buenos Aires“ atvers naujas solistės Evelinos Sašenko vokalo galimybes bei operos dainininko Eugenijaus Chrebtovo artistinį talentą. Elegantiškomis kamerinėmis popietėmis suskambės Baisogalos, Kelmės ir Pakruojo dvarai, amerikoniškomis John'inėmis bei šiuolaikinėmis džiazo improvizacijomis bildės Kurtuvėnų svirnas, Joniškio bažnyčioje skambės chorinės sakralinės muzikos programa.

„Šiemet festivalis pirmą kartą pasieks ir Pakruojį - teatralizuotą koncertą įstabiame restauruotame Pakruojo dvare surengs Lietuvos Respublikos Kultūros premijos laureatė dainininkė Sabina Martinaitytė ir jos studentai. Tikiuosi, kad koncertinės Tytuvėnų vasaros festivalio tradicijos čia taps tokios pat gyvos kaip Baisogalos ir Kelmės dvaruose“, - sako festivalio direktorė Nijolė Saimininkienė.

Šiemet nepažeista ir tradicija vieną festivalio koncertą skirti kunigo ir poeto Ričardo Mikutavičiaus atminimui. Šiame „Dedikacija Ričardui Mikutavičiui“ koncerte dalyvaus Klaipėdos kamerinis orkestras ir garsus solistas iš Vokietijos Dietrich Cramer (altas, viola d‘amore).

„Bendraudama su festivalio klausytojais, neretai išgirstu, kad, vykdami į festivalio koncertus regione, jie patiria daugiau nei vien susitikimą su puikia muzika ir atlikėjais - jie išvysta naujas erdves, susipažįsta su istoriškai turtingomis mūsų krašto vietomis, išgyvena atradimo ir pažinimo džiaugsmą. Tikimės, jog ir šiemetinis Tytuvėnų vasaros festivalis praturtins mus visus - ir organizatorius, ir atlikėjus, ir žiūrovus“, - sako N. Saimininkienė.

 
 
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt