assadad

 
 

Ar žinote?

Vienas iš vertingiausių bažnyčios interjero fragmentų - dešinėje šoninėje navoje esantis iš tamsaus smiltainio pastatytas Andriaus Valavičiaus antkapinis paminklas, įrengtas brolio Jeronimo Valavičiaus iniciatyva. Paminklas apie 1640 m. sukurtas žinomo flamandų kilmės skulptoriaus Vilhemo van den Blokės vardo dirbtuvėje.

 
 
 
 
 
Naujienos Tytuvėnai galėtu tapti kurortu
 
 

Tytuvėnai galėtu tapti kurortu

El. paštas Spausdinti PDF

Seimo narys prof. Kęstutis Masiulis pasiūlė Kelmės rajono savivaldybės politikams siekti, kad Tytuvėnai susigrąžintų tarpukario metais turėtą kurorto ar kurortinės teritorijos statusą.

„Tytuvėnai jau traukia turistus savo kultūriniu paveldu, piligrimystės centru, ežerais. Mieste įsikūręs regioninio parko lankytojų centras. Šalia yra durpių telkinių, kurias gal būtų galima naudoti gydymo ir reabilitacijos tikslais. Tytuvėnai turi didelį, tačiau neišnaudotą augimo potencialą. Aiškiai apibrėžus strateginį tikslą tapti kurortu, miesteliui atsirastų galimybės tikslingai plėtoti infrastruktūrą ir kelti gyventojų gerovę“, – įsitikinęs Seimo narys.

Kurortinės teritorijos statusą suteikia Vyriausybė, ūkio ministerijos teikimu. Kurortinė teritorija turi turėti savo bendrąjį planą, turi būti vystoma poilsio ir rekreacijos infrastruktūra bei turėti gamtinių gydomųjų veiksnių, tokių kaip gydomasis purvas, mineralinis vanduo ir kt.

„Paskelbimas kurortine teritorija padėtų į Tytuvėnus pritraukti naujų investicijų iš valstybės ir ES fondų bei privačių investuotojų. Valstybė skirdama finansavimą kultūros renginiams, paveldui bei turizmo infrastruktūrai vystyti kurortams teikia prioritetą“, – sakė K. Masiulis.

Šiuo metu Lietuvoje yra keturi kurortai: Birštonas, Druskininkai, Neringa, Palanga ir keturios kurortinės teritorijos: Anykščiai, Trakai, Zarasai, Ignalinos miesto Strigailiškio ir Palūšės kaimų dalių teritorijos. Šio statuso siekia ir Kulautuva.

 
 
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt