assadad

 
 

Ar žinote?

Vienas iš vertingiausių bažnyčios interjero fragmentų - dešinėje šoninėje navoje esantis iš tamsaus smiltainio pastatytas Andriaus Valavičiaus antkapinis paminklas, įrengtas brolio Jeronimo Valavičiaus iniciatyva. Paminklas apie 1640 m. sukurtas žinomo flamandų kilmės skulptoriaus Vilhemo van den Blokės vardo dirbtuvėje.

 
 
 
 
 
Naujienos Išgarsėję kiaulynu, liksim ir be vandens?
 
 

Išgarsėję kiaulynu, liksim ir be vandens?

El. paštas Spausdinti PDF

Lietuvoje yra tik keletas rajonų, kurie gali pasigirti vandens telkinių gausa. Vienas iš tokių - Kelmės, nes jame yra priskaičiuota apie šimtą didesnių ar mažesnių vandens telkinių. Prie mūsų vandens telkinių atvykę žvejai mėgėjai ar poilsiautojai tikrai turi ką veikti. Visiems neišdildomus įspūdžius palieka gražūs ir žuvingi Tytuvėnų krašto ežerai, kalvotosios Užvenčio seniūnijos vandens telkiniai. Bet kartais mes, rajono gyventojai, to grožio neįvertiname...

Kelmės medžiotojų ir žvejų draugija nuomoja iš savivaldybės vandens telkinius mėgėjiškai žūklei vystyti. Išnuomoti ežerai žuvinami, saugomi nuo brakonierių, tvarkomos pakrantės. Kiekvieną pavasarį prie visų vandens telkinių surenkamos šiukšlės, ištraukiamos sulūžusios, supuvusios valtys, pastatomi informaciniai ženklai. Deja, tvarka būna tik apie mėnesį, o po to mūsų gamtos pasididžiavimas vėl virsta šiukšlynu... Nesmagu ne tik mums, bet ir atvykusiems prie vandens telkinio poilsiauti ar pažvejoti rasti krūvas šiukšlių, išvartytus ir net sudegintus informacinius stendus, kurie nepavykus išversti būna net sušaudomi (toks įvykis užfiksuotas prie Gauštvinio ežero). Šiukšlės savaime neatsiranda, jas palieka žvejai ir poilsiautojai. Todėl kreipiamės į visus žvejus ir poilsiautojus, prašydami nepalikti šiukšlių, neteršti gamtos,- juk nėra taip sunku susidėti šiukšles į maišelius ir nuvežti iki artimiausios šiukšlių dėžės. Mes ir gamta Jums iš anksto dėkojame. Kitą kartą atvykus prie to paties vandens telkinio, bus smagu ir mums, ir mūsų svečiams, kai rasime švarią poilsiavietę be stiklo šukių ar „bambalių“.

Deja, šiukšlės nėra vienintelė problema, niokojanti gražią Tytuvėnų krašto gamtą. Yra verslininkų, kurie, daug kalbėdami apie atsinaujinančios energijos šaltinius, bando suklaidinti žmones. Tytuvėnų kraštas Lietuvoje jau išgarsėjo kiaulių kompleksu, o dabar gražioje Pagryžuvio užtvankoje ruošiamasi statyti elektrinę. Jau yra paruošti projektai statybai, vienintelis likęs kliuvinys - žvejai mėgėjai ir juos atstovaujanti Kelmės medžiotojų ir žvejų draugija, kuri neduoda sutikimo pažeminti telkinio vandens lygio iki 2,5 m, o tai reiškia, kad tvenkinys ir žuvys liks be vandens... Šis vandens telkinys, jungiantis Gauštvinio ežerą ir Gryžuvos upę, yra vienas žuvingiausių rajone. Mes, žvejai mėgėjai, stengiamės, kad projektas nepakenktų mūsų vandens telkiniui ir jo gyvūnijai. Žinoma, mūsų galimybės ribotos, todėl kreipiamės į rajono vadovus, kad padėtų išspręsti šį klausimą rajono žmonių ir gamtos naudai.


 
 
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt